Kritik Operasyon Öncesi Sokağa Çıkma Yasağı

18 Aralık 2016
Reklamlar
Diyarbakır'ın Lice, Hani, Kocaköy ve Silvan ilçelerine bağlı çok sayıda köyde, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER HEDEFTE

Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarının ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

SABAH 05.00'TE YASAK BAŞLATILDI

Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereği sivil vatandaşların zarar görmemesi için Lice'nin Güçlü ve Gökçe köyleri, Hani'nin Kırım, Gömeç ve Yayvan köyleri ile Kocaköy'ün Yazıköy ve Şaklat köylerinde 18 Aralık saat 05.00'ten itibaren sokağa çıkmanın yasaklandığı ifade edilen açıklamada, yasağa uyulmasının, vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem arz ettiği kaydedildi.

SİLVAN'DA 14 KÖYDE YASAK İLAN EDİLDİ

Silvan kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kazandağı, Demirkuyu, Taraklı, Darıseven, Kalemli, Toklar, Boğazönü, Dönenkaya, Çalönü, Gürpınar, Ormandışı, Taşpınar, Altınkum, Arı kırsal mahalle ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

Açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması, huzur, güvenlik, emniyet ve kamu huzurunun sağlanması amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince saat 06.00'dan itibaren geçerli olan yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği kaydedildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genç Kıza Nazar Değdi Ve... Buzağı Yediği Düşünülen Yılanın Karnını Deştiler İçinden Çıkanlar Şoke Etti 3 Aylık Bebeğin Konuşması (SUBHANALLAH) Alkol ve Sigaranın ÖTV Oranlarına Zam Geldi
http://cdn00.vidyomani.com/c/5/8/6/kritik-operasyon-oncesi-sokaga-cikma-yasagi/index.html#fb